Michał Hoffman

Gdy fotografia pojawiła się w moim życiu…

Zakładając swoją pierwszą stronę internetową , chciałem przybliżyć odwiedzającym, jaką rolę w moim życiu stanowi fotografia. Napisałem na ten temat parę zdań. Tekst ten wygląda tak:

Michał Hoffman fotografia ślubna

Dużą satysfakcję sprawia mi fakt, że tekst ten bardzo spodobał się innym fotografom. Przykre jest jedynie to, że osoby zajmujące się fotografiką, a więc dziedziną kreatywną nie potrafią lub nie chce im się napisać samemu kilku słów o sobie.

Oto przykłady:

Pan Łukasz Stokłosa z Żywca:

Łukasz Stokłosa

Pan Łukasz Dziopa:

Łukasz Dziopa

Pan Krzysztof Kuroń:

Krzysztof Kuroń

Pan Radek Kurnicki z Rzeszowa:

Radek Kurnicki Rzeszów

Pan Rafał Miller z Rudy Śląskiej:

Rafał Miller

Panu Sebastianowi spodobał się nie tylko tekst ale ogólnie moja strona w całości.

Sebastian Kisiała

Ślub i sesja plenerowa Bogusi i Waldka

Nowy sezon zacząłem na ślubie Bogusi i Waldka. Ich ślub odbył się w Stawiskach natomiast huczne wesele w zajeździe Ryś w Łomży. Poniżej zdjęcia z tych uroczystości oraz sesji plenerowej.

zdjęcia ślubne fotografia stawiski Michał Hoffman fotograf ślubny fotografia stawiski Michał Hoffman zdjęcia ślubne fotograf ślubny Michał Hoffman fotografia stawiski zdjęcia ślubne Michał Hoffman fotografia stawiski zdjęcia ślubne Michał Hoffman fotografia stawiski zdjęcia ślubne Michał Hoffman fotografia stawiski fotografia stawiski Michał Hoffman Michał Hoffman fotografia stawiski fotografia stawiski Michał Hoffman zdjęcia ślubne Michał Hoffman fotografia stawiski zdjęcia ślubne fotografia stawiski Michał Hoffman fotograf ślubny fotografia stawiski Michał Hoffman zdjęcia ślubne fotografia stawiski Michał Hoffman fotograf ślubny zdjęcia ślubne Michał Hoffman fotografia stawiski zdjęcia ślubne Michał Hoffman fotografia stawiski fotograf ślubny Michał Hoffman zdjęcia ślubne fotografia stawiski Michał Hoffman fotograf ślubny zdjęcia ślubne fotografia stawiski Michał Hoffman zdjęcia ślubne fotograf ślubny fotografia stawiski Michał Hoffman zdjęcia ślubne Michał Hoffman fotografia stawiski zdjęcia ślubne Michał Hoffman Michał Hoffman Michał Hoffman zdjęcia ślubne fotografia stawiski Michał Hoffman fotograf ślubny zdjęcia ślubne Michał Hoffman img_0231_0 img_0244_0 Michał Hoffman zdjęcia ślubne fotografia stawiski Michał Hoffman fotograf ślubny Michał Hoffman fotografia stawiski zdjęcia ślubne Michał Hoffman fotografia stawiski zdjęcia ślubne fotografia stawiski Michał Hoffman fotograf ślubny fotografia stawiski Michał Hoffman

Fotofestiwal 2011 (Łódź)

W miniony weekend odwiedziłem 10 Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi. Impreza ta daje świetną okazję obserwacji nowych trendów w fotografice, rozmowy o obrazie i zdobycia wiedzy podczas organizowanych warsztatów. Poniżej kilka zjęć z festiwalu oraz fotografie przedstawiające postindustrialny klimat Łodzi.

Fotofestiwal Łodź Artur Nyk

Fotofestiwal 2011

Prezentacja Fotofestiwal 2011

Łodź zdjęcia Michał Hoffman

fotografia Michał Hoffman

GS :)

Upliscyche (Gruzja)

Upliscyche to zabytek tej samej klasy co syrysjska Petra. Historia tego skalanego miasta sięga 2 tyś lat przed naszą erą, a na przełomie VI i V p.n.e. było ono jednym z najpotężniejszych centrów politycznych, kulturowych i ekonomicznych. Nad miastem góruje cerkiew wybudowana w XII w.

Do skalnego miasta można dostać się marszrutką z dworca autobusowego w Gori. Z marszrutki należy wysiąść na końcu wioski Upliscyche i udać się pieszo ok 3 km drogą wzdłuż rzeki (mając rzekę po lewej stronie). Następnie w wiosce Kvakhvreli skręcić w lewo i przejść przez niewielki wiszący most. Skalne miasto cały czas będzie widoczne na zboczu góry po drugiej stronie rzeki.

Michał Hoffman Hoffman zdjęcia Upliscyche Michał Hoffman Michał Hoffman Hoffman zdjęcia Upliscyche Hoffman zdjęcia Upliscyche Michał Hoffman fotografia ślubn Michał Hoffman skalne miasto Upliscyche Michał Hoffman fotografia ślubna Hoffman zdjęcia Upliscyche

Gori (Gruzja)

Gori nie jest typowo turystycznym miastem, ale z kilku względów jest miejscem wyjątkowym. Chciałem je odwiedzić by porozmawiać z mieszkańcami  miasta zbombardowanego a następnie okupowanego przez Rosjan podczas wojny w 2008r. Gori jest też miejscem w którym urodził się Stalin i do tej pory panuje w nim kult jego osoby. Atmosfera miasta jest specyficzna i przypomina odrobinę 1984 Georga Orwella. Na wzgórzu w centralnym punkcie miasta stoi Twierdza Gori, która według legend była niezdobyta, a do języka potocznego w Gruzji weszło powiedzenie „Oto twierdza Gori” jako synonim zwycięstwa nad wrogiem. Warto wejść na wzgórze na którym stoi twierdza ponieważ stanowi ono dobry punkt obserwacyjny.

Z Tbilisi do Gori można dostać się marszrutką odjeżdżającą z dworca autobusowego znajdującego się ok 300m na prawo od stacji metra Didube (należy przejść przez targowisko). Za przejazd do Gori nie płaci się kierowcy marszrutki, lecz należy wykupić bilet w kasie dworca. Droga do miasta jest odrobinę przygnębiająca ponieważ mija się po drodze osiedla dla uchodźców z Osetii Południowej. W Gori przenocowałem w hotelu „Georgian Hotel” znajdującym się w centrum miasta przy ulicy Stalina 26 na przeciwko muzeum Stalina. Hotel jest komfortowy. Koszt noclegu to 70 Lari bez śniadania. Obok znajduje się hotel Inturist, jest on tańszy ale ma niższy standard.

Twierdza Gori:Michał Hoffman fotografia


Michał Hoffman fotografia ślubna

Widok na Gori

Widok na rzekę Kurę.

fotografia Michał Hoffman

Gori zdjęcia Hoffman

zdjęcia Michał Hoffman

Panorama Gori, na horyzoncie osiedle dla uchodźców.

Samochody misji pokojowych

Widocznym śladem minionej wojny są pojazdy róźnych organizacji pokojowych. Na pierwszym planie samochód Agencji do Spraw Uchodźców przy ONZ

Michał Hoffman zdjęcia Gori

Ratusz i główny plac miasta który został zbombardowany bombami kasetowymi podczas wojny z Rosją. Od 30 maja 2008 roku bomby kasetowe są zakazne na podstawie konwencji w Dublinie ratyfikowanej przez 111 państw. Co ciekawe Polska obok Rosji USA i Chin nie została sygnotariuszem konwencji. (źródło: wikipedia)


Hoffman fotografia

Pomnik Stalina

Jeden z ostatnich na świecie pomników Stalina.

Michał Hoffman zdjęcia domu stalina

Nad domem w którym urodził się Stalin zostało wybudowane monumentalne zadaszenie.

Michał Hoffman fotografia

Miejsce urodzin Stalina.

Muzeum Stalina.

Wagon pancerny którym Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili podróżował na konferencje w Jałcie i Teheranie.