Michał Hoffman

Wystawa „GRUZJA” Galeria Pod Arkadami

Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy moich fotografii „GRUZJA” który odbędzie się 3 sierpnia 2012 (piątek) o godzinie 18.00 w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży.

GRUZJA – to moja pierwsza wystawa indywidualna. Obejmuje ona fotografie wykonane podczas wyprawy do Gruzji, kraju pięknych krajobrazów i zabytków, których historia sięga tysiąca lat przed naszą erę. Leżąca na granicy kultur wschodu i zachodu, od wieków nękana wojnami. Kraj ludzi którzy są gotowi oddać wszystko co mają, by godnie przyjąć swojego gościa.

Galeria Pod Arkadami

Rozbój na drodze? Czy budowa autostrad musi być droga?

W portalu Onet.pl ukazał się artykuł który zachęcił mnie do refleksji nad kosztami budowy autostrad w Polsce i procedurą przetargów przy zamówieniach publicznych. Zapraszam do jego przeczytania, poniżej link:

Rozbój na drodze

Artykuł ten ukazuję Polskę jako kraj absurdu, w którym oferta najtańsza jest z zasady nieatrakcyjna. Dlaczego według urzędników automatycznie powinny być odrzucane oferty niższe o 20% od kolejnej ważnej propozycji? Odpowiedz jest prosta, bo na pewno nie są ustawione.

W Polsce procedura przetargowa przewiduje nie ujawnianie ofert wykonawców do momentu rozstrzygnięcia przetargu. W takim wypadku jeśli przetarg ma być ustawiony, zleceniodawca przetargu ujawnia umówionemu wykonawcy najtańszą ofertę. Znając ją wykonawca może zaoferować wykonanie zlecenia za cenę 1% niższą i przetarg wygrywa. Co ciekawe problem ustawionych przetargów można rozwiązać w bardzo prosty sposób. Wystarczy uczynić oferty jawnymi w chwili ich złożenia, cala procedura będzie wtedy transparentna. W takim przypadku wszyscy wykonawcy będą znać oferty konkurencji i będą mogli je przebijać atrakcyjniejszymi warunkami, na takiej samej zasadzie jak wygląda licytacja na aukcji. Można to zrobić za pomocą jednej zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych. Niestety politycy PO, PiS, PSL i SLD nie są tym zainteresowani. Dlaczego nie są? Zastanówcie się sami…

Droga w Chorwacji

Gdy fotografia pojawiła się w moim życiu…

Zakładając swoją pierwszą stronę internetową , chciałem przybliżyć odwiedzającym, jaką rolę w moim życiu stanowi fotografia. Napisałem na ten temat parę zdań. Tekst ten wygląda tak:

Michał Hoffman fotografia ślubna

Dużą satysfakcję sprawia mi fakt, że tekst ten bardzo spodobał się innym fotografom. Przykre jest jedynie to, że osoby zajmujące się fotografiką, a więc dziedziną kreatywną nie potrafią lub nie chce im się napisać samemu kilku słów o sobie.

Oto przykłady:

Pan Łukasz Stokłosa z Żywca:

Łukasz Stokłosa

Pan Łukasz Dziopa:

Łukasz Dziopa

Pan Krzysztof Kuroń:

Krzysztof Kuroń

Pan Radek Kurnicki z Rzeszowa:

Radek Kurnicki Rzeszów

Pan Rafał Miller z Rudy Śląskiej:

Rafał Miller

Panu Sebastianowi spodobał się nie tylko tekst ale ogólnie moja strona w całości.

Sebastian Kisiała

Fotofestiwal 2011 (Łódź)

W miniony weekend odwiedziłem 10 Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi. Impreza ta daje świetną okazję obserwacji nowych trendów w fotografice, rozmowy o obrazie i zdobycia wiedzy podczas organizowanych warsztatów. Poniżej kilka zjęć z festiwalu oraz fotografie przedstawiające postindustrialny klimat Łodzi.

Fotofestiwal Łodź Artur Nyk

Fotofestiwal 2011

Prezentacja Fotofestiwal 2011

Łodź zdjęcia Michał Hoffman

fotografia Michał Hoffman

GS :)

Dla Pauliny

Na pewno wielu z Łomżyniaków słyszało historię Pauliny Sokół, dziewczyny która uległa wypadkowi na łomżyńskiej pływalni. Paulina wymaga ciągłej rehabilitacji na która potrzebne są fundusze. Jest Ona podopiecznym fundacji „Zdążyć z Pomocą” która pomaga poprzez prowadzenie subkonta, na które kierowane są środki z 1% podatku oraz darowizn. Zbliża się końcowy termin składania zeznań podatkowych PIT, przy składaniu zaznania warto pamiętać o możliwości przekazania 1% podatku na Jej rehabilitacje. Jak to zrobić i o samej Paulinie można przeczytać na stronie:  www.dlapauliny.pl